Tartalom nyelvváltás
A szoftverben a tartalom nyelvváltása egy eljárási innováció. Az eljárási innováció felöleli a technikában, a berendezésekben és/vagy a szoftverben bekövetkező jelentős változásokat. A tartalom nyelvváltása, a szoftverben jelentős változás, mi az interoperabilitás megvalósításában játszott szerepét emeljük ki.
Saját SaaS létrehozása
„Software as a service “(SaaS) egy olyan szoftverszolgáltatási módszer, amelynél a szoftver és a kapcsolódó adatok központilag vannak tárolva (tipikusan egy (Internet felhőben), ugyanakkor a felhasználói hozzáférések egy vékony kliensen keresztül zajlanak, amely leggyakrabban valamilyen web-böngésző alkalmazás.
A KSS keretrendszerben generált alkalmazással egy saját SaaS kialakítására van lehetőség. Marketing- innovációnak tekinthetjük, hiszen a KSS keretrendszerben lévő alkalmazás jobban eladható, ha azt a felhasználója a privát felhőjében használhatja. Ez jelentős változást jelent a termékünk piacra dobásában, reklámozásában és árképzésében.
SaaS, mint szolgáltatás
A saját SaaS megvalósítása a KSS keretrendszer alkalmazásainak használatával egy szolgáltatási- innovációnak is tekinthető. Például egy könyvvizsgáló cégeket tömörítő európai szervezet szolgáltatásként nyújtja az alkalmazást tagjainak. Ezzel egy új szolgáltatás-fajtát nyújthat, amellyel egyidejűleg több felhasználói csoportot is elérhet.
KSS alkalmazás, mint kisközösségi wiki alkalmazás
A KSS-ben generált alkalmazások, mint kisközösségi wiki alkalmazások, társadalmi innovációként jelennek meg.
A társadalmi innovációk mind céljukat, mind eszközeiket tekintve társadalmi jellegűek. A társadalmi innovációk olyan új ötletek (termékek, szolgáltatások és modellek), amelyek egyidejűleg elégítenek ki társadalmi szükségleteket (hatékonyabb módon, mint más módszerekkel), és új társadalmi viszonyokat vagy együttműködéseket hoznak létre. Az Európai Unió a társadalmi és területi kohézió erősítése keretében célul tűzte ki a társadalmi innováció fejlesztését, kísérleti programok alkalmazásával.
A KSS-ben generált kisközösségi, wiki alapú alkalmazások pl. cukorbetegek kisközösségi tudásbázisa, a tapasztalatok regisztrálása egy olyan kísérleti program, amellyel új társadalmi együttműködéseket lehet létrehozni.
KSS keretrendszer, mint nyílt forráskódú szoftver
A tudáskezelő szoftvereknél széles körben elterjedt, hogy nyílt forráskódúak (Open Source). A KSS esetében is ezt az utat követjük. A nyílt forráskódhoz szorosan hozzátartozik a szoftver olyan szintű dokumentáltsága, hogy más szoftverfejlesztő is dolgozni tudjon vele. Ilyen szintű dokumentáltsággal még nem rendelkezünk, de fejlesztési terveink között szerepel.